آلبوم موسیقی بختیاری«هم توار» با صدای کورش اسدپور منتشر شد

ساخت وبلاگ
چکیده : آلبوم موسیقی «هم توار» با صدای کوروش اسدپور و تنظیم مجتبی صادقی و کامبیز جهانبخش روانه بازار ... با عنوان : آلبوم موسیقی بختیاری«هم توار» با صدای کورش اسدپور منتشر شد بخوانید :

آلبوم موسیقی «هم توار» با صدای کوروش اسدپور و تنظیم مجتبی صادقی و کامبیز جهانبخش روانه بازار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لردگان، آلبوم موسیقی بختیاری «هم توار» به خوانندگی کورش اسدپور و تنظیم مجتبی صادقی و کامبیز جهانبخش و ساخته شده در استریو چکاوک اصفهان روانه بازار شد.

«هم توار» به گویش بختیاری به معنای هم تبار است و در این اثر مانند بسیاری دیگر از موسیقی‌های بختیاری آهنگ‌های میهنی و ایلی را می‌شنویم.

این اثر 12قطعه با نام های «تصنیف گوگری»، «تصنیف نشیمن»، «آواز ملک ایروان»، «دونوازی سرنا و دهل»، « تصنیف رسم نو»، «آواز همدرنگ»، «تصنیف شومه»، «آواز کلوس»، « دونوازی سرنا و دهل ۲»، «تصنیف کوگ رشته»، « آواز کر ترکه باز» و «تصنیف نازلو» دارد که در ساخت این اثار از سازبندی موسیقی ترکیبی بختیاری، ملی و ارکستر زهی استفاده شده است.

در این آلبوم مجموعه‌ای از تصانیف، ساز و آوازها و دونوازی‌های دهل و سرنا گنجانده شده است.

خاطر نشان می گردد هم اکنون آلبوم هم توار در مراکز عرضه محصولات فرهنگی شهرستان لردگان موجود می باشد. علاقه مندان برای تهیه این آلبوم می توانند به این مراکز مراجعه نمایند. 

 

بختیاری«هم,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 24 آذر 1396 ساعت: 7:41