دهمین جشنواره شاهنامه خوانی و نقالی مناطق زاگرس نشین ایران برترین های خود را معرفی کرد

ساخت وبلاگ
چکیده :  شاهنامه خوانان و نقالان برتر منطقه زاگرس نشین پنجشنبه شب (٢٣شهریور) در شهرستان لردگان چهارمحا... با عنوان : دهمین جشنواره شاهنامه خوانی و نقالی مناطق زاگرس نشین ایران برترین های خود را معرفی کرد بخوانید :
 

شاهنامه خوانان و نقالان برتر منطقه زاگرس نشین پنجشنبه شب (٢٣شهریور) در شهرستان لردگان چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهار محال و بختیاری، از سوی هیات داوران در بخش شاهنامه خوانی زیر ٣٠ سال سید موسی موسوی از چهارمحال و بختیاری رتبه نخست را کسب کرد و میلاد صادقی و امین جلیل هر دو از چهارمحال و بختیاری رتبه های دوم و سوم را بدست آوردند.

در این بخش شاهنامه خوانی بالای ٣٠ سال، هیات داوران از کی خسرو دهقانی از لرستان را به عنوان نفر اول معرفی کردند و ابوالفتح رحتمی از تهران دوم شد و سید اکبر موسوی موفق به کسب رتبه سوم این جشنواره شد.

در بخش نقالی زیر ١٠ سال از سوی هیات داوران مهدیس قاسمی، مهرانا زنداستا، آنوشا الوندی، امیر احسان کرمی، نورا خادمی ، یاسمین یوسف زاده ، آناهیتا کاردانی، آوا نیکبخت و فاطمه کاردانی تقدیر شدند.

در بخش نقالی ١١تا ١٥ سال نیز آیناز فکروند از بوشهر و المیرا جمالی از چهارمحال و بختیاری رتبه نخست را کسب کردند و مهرشاد قاسمی از خوزستان و عسل بازرگان از کرمانشاه رتبه های دوم و سوم را بدست آوردند.

در این رشته در رده سنی ١٦تا ٢٥سال نیز فاطمه مکاریان از بوشهر اول شد، زهرا محمودی از خوزستان و فاطیما پورقاسمی از همدان رتبه های دوم و سوم را کسب کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در دهمین جشنواره شاهنامه خوانی و نقالی ٤٠ نفر از شاهنامه خوانان برتر کشور مناطق زاگرس نشین رقابت کردند.

جواد کارگران دهکردی افزود: بیش از ١٢٠ اثر به دبیرخانه جشنواره شاهنامه خوانی و نقالی مناطق زاگرس نشین ارسال شد که از این تعداد ٤٠ نفر به مرحله رقابتی و نهایی راه یافتند.

به گفته وی، آثار رسیده به این جشنواره را علی جمالی به عنوان ناظر داوری و امیر سیاووش فرهادی، ربیع الله فرهمند، عاطفه زمانی و هوشنگ شاهین پور بررسی کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: این جشنواره با حضور هنرمندان استان های آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، بوشهر، خوزستان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، همدان و هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال وبختیاری برگزار شد.

درپایان برترین های جشنواره با دبیر جشنواره و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و پیشکسوتان و هنر مندان بختیاری عکس یادگاری گرفتند

در بین قوم بختیاری شاهنامه خوانی و نقالی از قدمت دیرینه ای برخوردار است و در بسیاری از مهمانی بختیاری ها، شاهنامه خوانی یک رسم است.

دهمین,جشنواره,شاهنامه,خوانی,نقالی,مناطق,زاگرس,ایران,برترین,معرفی,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 30 شهريور 1396 ساعت: 22:58