مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری: لردگان مهد شاهنامه خوانی کشور

ساخت وبلاگ
چکیده : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به برگزاری جشنواره شاهنامه‌خوانی و نقالی من... با عنوان : مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری: لردگان مهد شاهنامه خوانی کشور بخوانید :

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به برگزاری جشنواره شاهنامه‌خوانی و نقالی مناطق زاگرس‌نشین، گفت: هنرمندان و اساتید بسیاری در این جشنواره حضور دارند و باعث افتخار ایران و استان و چهار محال و بختیاری و شهرستان لردگان هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لردگان،جواد کارگران دهکردی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری شامگاه پنج شنبه (٢٣شهریور٩٦)در اختتامیه دهمین جشنواره شاهنامه‌خوانی و نقالی در شهرستان لردگان با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌های موسیقی و فرهنگی، اظهار کرد: باتوجه به محدود بودن اعتبارات فرهنگی، جشنواره‌های متعدد فرهنگی در شهرهای بزرگ پس از چند سال به تعطیلی کشیده شد، اما خوشبختانه جشنواره شاهنامه‌خوانی و نقالی در چهارمحال و بختیاری با وجود مشکلات متعدد برای دهمین سال متوالی برگزار شد.

وی با انتقاد از عدم توجه مسؤولان به حوزه فرهنگ، ادامه داد: برگزاری مستمر جشنواره‌های متعدد فرهنگی با وجود مشکلات مالی در استان و شهرستان‌های محروم چهارمحال و بختیاری نشان‌دهنده ظرفیت بالای فرهنگی در این استان است و این مسئله باعث افتخار ما است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه استقبال بسیار خوبی از جشنواره‌ شاهنامه‌خوانی و نقالی مناطق زاگرس نشین صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: این مسئله نشان‌دهنده علاقه‌مندی دوستداران فرهنگ، شعر و موسیقی به شاهنامه‌خوانی و نقالی است و باتوجه به امکانات محدود در شهرستان لردگان این جشنواره هرساله برگزار می‌شود و هر سال بر غنای آن افزوده می‌شود.

کارگران با اشاره به اینکه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری حامی و مطالبه‌گر هنرمندان حوزه فرهنگ است، اضافه کرد: هنرمندان و اساتید بسیاری در این جشنواره حضور دارند و البته هنرمندان گلایه‌های بسیاری از عدم توجه به مقوله فرهنگ در کشور دارند و ما تلاش می‌کنیم تا حمایت ویژه‌ای از هنرمندان داشته باشیم.

وی از پیشرفت فیزیکی ٨٥ درصدی فرهنگسرای لردگان خبر داد و گفت: ٥٥٠ میلیون تومان برای تکمیل و تجهیز این فرهنگسرا در سال‌جاری اختصاص داده شده است و امیدواریم با همت مسؤولان استانی و شهرستانی بتوانیم تا سال آینده این فرهنگسرا را مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در پایان افزود: بسیار خرسندیم که این ظرفیت برای استان و شهرستان‌های ما ایجاد شده است که بتوانند میزبانی چشنواره‌های بزرگ را داشته باشند و امیدواریم هرساله شاهد برگزاری هرچه بهتر این جشنواره‌ها در استان باشیم.

فرهنگ,ارشاد,اسلامی,استان,چهارمحال,بختیاری,لردگان,شاهنامه,خوانی,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 30 شهريور 1396 ساعت: 22:58