انتشار فراخوان دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان در استان

ساخت وبلاگ
چکیده : مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری از اعلام فراخوان دوازدهمین جشنواره قر... با عنوان : انتشار فراخوان دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان در استان بخوانید :

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری از اعلام فراخوان دوازدهمین جشنواره قرآنی «مدهامتان» در استان خبر داد و گفت: قرائت (تحقیق)، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، اذان و ترتیل از جمله رشته های این جشنواره است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهار محال و بختیاری حجت الاسلام مراد یوسفی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری گفت: دوازدهمین جشنواره بزرگ قرآنی «مدهامتان» در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نیز نشر و ترویج معارف قرآنی و شعائر الهی و همچنین استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری در جهت جذب بیشتر و بهتر آنان به مساجد برگزار می شود.

 وی افزود: ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و با همکاری شورای عالی قرآن، شورای توسعه فرهنگ قرآنی، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شبکه قرآن و معارف سیما، رادیو قرآن، بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) در برگزاری دوازدهمین جشنواره بزرگ قرآنی «مدهامتان» همکاری دارند.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری، شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه‌مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام، حضور پرنشاط ‌تر اعضای کانون‌ها در فعالیت‌های قرآنی ملی و بین‌المللی، کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم و ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال در امور قرآنی را از جمله اهداف برگزاری دوازدهمین جشنواره بزرگ قرآنی «مدهامتان» عنوان کرد.

 حجت الاسلام یوسفی تاکید کرد: آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی موجود در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، ایجاد بستر مناسب برای حضور نوجوانان و جوانان قرآن مدار جهت حضور در مسابقات فنی و تخصصی اوقاف و حضور در مسابقات بین المللی قرآن و استفاده از ظرفیت دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و قرآنی جهت همراهی و تقویت بخش رقابتی فعالیت های قرآنی در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از دیگر اهداف برگزاری دوازدهمین جشنواره بزرگ قرآنی «مدهامتان» است.

 وی تصریح کرد: قرائت (تحقیق( حفظ کل، حفظ ٢٠ جزء، اذان، ترتیل، صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز و مفاهیم قرآن و نهج البلاغه از رشته های دوازدهمین جشنواره بزرگ قرآنی «مدهامتان» است.

این مقام مسئول به شرایط سنی شرکت کنندگان این جشنواره اشاره کرد و گفت: شرایط سنی رشته های قرائت (تحقیق(، حفظ کل، حفظ ٢٠ جزء، اذان، ترتیل، مفاهیم قرآن و نهج البلاغه بین ١٨ تا ٣٠ سال و رشته تصحیح قرائت حمد و سوره و اذکار نماز بین هشت تا ١٥ سال است.

حجت الاسلام یوسفی افزود: برگزاری رشته صحت حمد و سوره و اذکار نماز ویژه خواهران در رده سنی زیر ١٨ سال الزامی است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری گفت: علاقه مندان باید برای ثبت نام به پایگاه های اطلاع رسانی جوانان مساجد به نشانی http://javananemasajed.ir/Forms/٧٤ و یا به پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری به نشانی masajedchb.ir مراجعه کنند.

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 20 مرداد 1396 ساعت: 6:21